HTML

Naptár

április 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Friss kommentek

  • .iPon: Ez az első komment, kellemes blogolást ChaiN :D 1337 (2009.10.05. 15:57) secure.blog.hu

Archívum

Linkek

Kapcsolat

2009.10.15. 23:58 ChaiN

Wireless security

A vezeték nélküli hálózatok elterjedése kényelmesebbé teszi életünket, hiszen a lakásból bárhonnan használhatjuk az internetet anélkül, hogy kábel segítségével csatlakoznánk a hálózathoz. A kényelem azonban itt is a biztonság rovására megy. Az access pointot nem csak mi érhetjük el, hanem bárki, aki hatótávolságon belül van. Ez lakótelepek esetén még több gépet jelent, hiszen a közeli háztömbökből is láthatják az AP-t.

Miért fontos, hogy ne tudjanak a hálózatunkra csatlakozni?

Erre sokan egyből ezt felelnék: Ha a szomszéd használja az én routeremet, akkor nekem kisebb sávszélesség marad. Ez így igaz, de ennél fontosabb dolgok is vannak, például a személyes adatok védelme.
Miután egy rosszindulatú user csatlakozott a hálózatunkhoz, lehallgathatja a teljes adatforgalmunkat. Gonljunk elsősorban a titkosítatlan autentikációkra, ahol azonosítjuk magunkat egy felhasználónévvel és jelszóval, de a többi titkosítatlan forgalmat is sniffeli (pl: chat, internetes vásárlások, meglátogatott weblapok, stb.), és a megszerzett információval sokan visszaélnek. HotSpotok esetén (pl: internet kávézó) lehetőleg titkosított kapcsolatot használjunk.
Fontos: iwiw, freemail, stb. oldalak látogatásakor feltétlen válasszuk ki a biztonságos/titkosított(SSL) belépés opciót, mert SSL kapcsolatnál a jelszavunkat nem tudják lehallgatni.

Otthoni hálózat esetén védeni kell a routert, hogy illetéktelenül senki ne férjen hozzá. A kapcsolódáshoz be kell állítani egy megfelelő jelszót, de nem mindegy, hogy milyen titkosítást használunk.
Leggyakrabban a WEP, WPA és WPA2 közül választhatunk.

A WEP-ről néhány szó: Régi, könnyen törhető, mégis sokan használják. Eredetileg azért hozták létre, hogy olyan szintű biztonságot nyújtson, mint a vezetékes hálózat (WEP - Wired Equivalent Privacy). A neten rengeteg howto-t találunk, ami néhány lépésben bemutatja a titkosítás feltörését. Ezt már akár LiveCD-vel is megtehetjük (pl: BackTrack), így nem kell telepítenünk semmit. A 64/128 bites WEP titkosítás helyett néhány gyártó felkínálja a 256 bites WEP titkosítást, melyet kicsit tovább tart feltörni.

A megfelelő biztonságot jelenleg a WPA2 nyújtja, mindenképpen ezt válasszuk! Teljesen más elvű a titkosítás, mint a WEP esetén, viszont itt se használjunk szótári kifejezéseket jelszónak.

Videók és tutorialok WEP törésről itt.
A biztonságos kommunikációról bővebben itt és itt.

Szólj hozzá!

Címkék: wireless wep aircrack


A bejegyzés trackback címe:

https://secure.blog.hu/api/trackback/id/tr371453225

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása